Mgr. Tomáš Suchánek

V roce 2000 absolvoval obor sociologie a andragogika na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Už za dob studií se stal šéfem obchodního oddělení a později manažerem ostravského Divadla Petra Bezruče, kde na druhé jmenované pozici působil až do roku 2021. V letech 2007-2009 externě působil na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě. Od roku 2009 externě přednáší na Slezské univerzitě v Opavě.

Je autorem projektu ABEND, společného divadelního předplatného všech ostravských divadel. V roce 2009 založil divadelní festival Dream Factory Ostrava, jehož je ředitelem a dramaturgem. Festival přiváží do Ostravy ty nejzajímavější činoherní počiny nejen z celé republiky, ale i z dalších evropských zemí (Slovensko, Polsko, Maďarsko). Nedílnou součástí festivalu je nejen spolupráce s místními divadly a dalšími kulturními objekty, ale i kulturní rozžívání ostravských industriálních prostor (bývalý Hotel Palace, Dolní oblast Vítkovice).

Od roku 2013 je komisařem pro výběrová dotační řízení Ministerstva kultury České republiky a od roku 2014 členem strategického týmu Koncepce rozvoje kultury statutárního města Ostravy. Od roku 2017 působí jako člen poroty Cen Marka Ravenhilla a od roku 2019 jako člen odborné poroty Cen Thálie.

Kulturní dramaturgie v divadelní praxi
Všechna práva vyhrazena 2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky