MgA. Natálie Janyšková

Absolventka bakalářského studia Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo a magisterského studia Audiovizuální tvorby na SLU v Opavě s výjezdem v rámci Erasmus+ projektu na Divadelní fakultu VŠMU v Bratislavě.

Aktuálně působí jako umělecká šéfka divadla Stará aréna v Ostravě, kde účinkuje i herecky. Už od střední školy se pohybuje v kulturním sektoru, od roku 2015 v animační praxi, stála i u počátků animační agentury Beefree, se kterou dodnes občasně spolupracuje.

Má za sebou mnoho autorských projektů (festival akustické hudby Přirozeně, krátký dokument Hradecký slunovrat očima Vaška Müllera atd.), dramaturgickou praxi nejen v divadelním prostředí (NdM, Divadlo Mír, Stará aréna) a nemálo hereckých rolí (dokumetární cyklus Rozsudek pro ČT, zahraniční produkce Netflix - seriál Shadowplay, vítězný studentský film Banánový Joe v rámci projektu 48hours Brno, site-specific inscenace Runningtúmór aneb Poslední večeře v Hotelu Palace v produkci Cooltour Ostrava a mimo jiné i inscenace divadla Stará aréna Bílá velryba, V dobrém i ve zlém, Lidský hlas...). Je také stálou zpěvačkou jazzové kapely Jiří Foltýn & His Variable Band a moderátorkou plesů a veřejných akcí.

Kulturní dramaturgie v divadelní praxi
Všechna práva vyhrazena 2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky