MgA. et Mgr. Pavel Ondruch

V roce 2005 úspěšně ukončil studium činoherního herectví na brněnské JAMU (coby herec hostoval například v Národním divadle Brno) a poté pokračoval studiem režie a dramaturgie na pražské DAMU. Jeho adaptace Vančurovy Markéty Lazarové získala nominaci na cenu Evalda Schorma za dramatizaci a cenu za nejlepší inscenaci divadelního festivalu ZLOMVAZ 2010. V tomtéž roce obdržel Cenu Josefa Hlávky.

Po absolvování DAMU nastoupil jako režisér do Těšínského divadla v Českém Těšíně, kde - jak na české, tak na polské scéně - vytvořil třináct inscenací (například Nezvalovu Manon Lescaut, Čapkovu Sprawu Makropulos, Wilderovu Dohazovačku či Ibsenovu Pani z morza). Již během těšínského působení spolupracoval s pražským Divadlem Ungelt, kde mimo jiné zrežíroval muzikál Touha jménem Einodis, Williamsovo Království boží na zemi či Quilterovu hru 4000 dnů.

V roce 2016 se stal kmenovým dramaturgem a režisérem Ungeltu a od roku 2018 tam působí jako umělecký šéf. Pohostinsky také režíroval po celé republice - v Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami, ve Východočeském divadle v Pardubicích, v Divadle Na Prádle v Praze, v brněnské Polárce nebo v Městském divadle v Mostě, kde vytvořil devět inscenací, a to nejen činoher, ale i muzikálů.

Kulturní dramaturgie v divadelní praxi
Všechna práva vyhrazena 2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky