Mgr. Ing. Denisa Vostrá, Ph.D.

Vystudovala chemické inženýrství na VŠCHT (1985-1990), japanologii na FF UK (1990-1997) a doktorské studium Teorie a praxe divadelní tvorby na Divadelní fakultě AMU (2009-2015).

Věnovala se překládání, působila jako redaktorka a také jako lektorka japonštiny a japonské kultury. Publikovala řadu článků o japonském jevištním umění v časopise Disk (2003-2012), vydala spolu s kolegyní Ditou Nymburskou a japonskou spolupracovnicí Mami Sawatari učebnicový komplex Japonština (LEDA 2007), je autorkou publikace Předpoklady japonské scéničnosti (KANT 2015) a editorkou Zeamiho Poučení hercům (KANT 2016). Vedle Slezské univerzity v Opavě učí na Metropolitní univerzitě Praha a na Gymnáziu Jana Nerudy. V jazykové škole Spěváček vede pomaturitní studium japonštiny.

V rámci Ústavu dramatické a scénické tvorby DAMU zkoumá možnosti tvůrčího využití specifik japonské estetiky a tradičního jevištního umění v současné divadelní praxi. S nakladatelstvím ExOriente spolupracuje na vydávání titulů z oblasti japonské kultury a v poslední době se věnuje i psaní beletrie. V květnu 2021 jí v nakladatelství KANT vyšla knížka Zápisky z bezčasí aneb Rok s koronavirem.

Kulturní dramaturgie v divadelní praxi
Všechna práva vyhrazena 2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky