ERASMUS+

Studium v zahraničí je vynikající příležitostí, jak poznat jiné výukové systémy, zdokonalit si znalosti cizího jazyka, nabýt sebedůvěru, získat cenné životní zkušenosti, cestovat a poznávat nové lidi i kulturu cizích zemí. A právě tyto možnosti nabízí program ERASMUS+, jehož cílem je zprostředkovat výměny studentů mezi partnerskými školami.


Nabídky výjezdů v rámci programu Erasmus+

a) studijní pobyt

Na studijní pobyt lze vyjet na školu, se kterou má Slezská univerzita Opava uzavřenu bilaterální smlouvu. Pro program Kulturní dramaturgie v divadelní praxi jsou to následující vysokoškolská pracoviště:

Faculty of Dramatic Arts, Skopje (Severní Makedonie)
Academy of Theatre, Radio, Film and Television , Univerze v Ljubljani (Slovinsko)
Institute of Culture Studies (Wydział Filologiczny), Uniwersytet Śląski w Katowicach (Polsko)
VŠMU Bratislava (Slovensko)

Délka mobility: 2-12 měsíců.


b) praktická (pracovní) stáž

Pracovní stáž je možné uskutečnit na téměř jakékoliv zahraniční instituci s výjimkou institucí EU a organizací spravujících programy EU (např. Národní agentury).

Délka mobility: 2-12 měsíců.


c) absolventská stáž

Program Erasmus+ nabízí také možnost realizace absolventské stáže. Čerstvé absolventy musí jejich vysokoškolská instituce vybrat v posledním roce studia a oni musí svou zahraniční stáž realizovat a dokončit do jednoho roku od ukončení studia. Je doporučeno podepsat potřebné dokumenty ještě během studia na vysoké škole, v době podpisu by měl uchazeč mít stále statut studenta.


Na koho se obrátit?
V případě, že má student o výjezd v rámci programu Erasmus+ zájem, může kontaktovat fakultního koordinátora pro Filozoficko-přírodovědeckou fakultu :

Mgr. Kateřina Knoppová
FPF SU Opava - Oddělení pro vědu a zahraniční styky
Masarykova třída 343/37
746 01 Opava
e-mail: katerina.knoppova@fpf.slu.cz
tel.: +420 553 684 255


Výběrová řízení na studentské pobyty a pracovní stáže Erasmus+
V průběhu října a března probíhají na jednotlivých ústavech FPF SU informační schůzky a výběrová řízení na studijní pobyty a pracovní stáže Erasmus+ pro následující akademický rok. Ústavním koordinátorem, který zájemcům podá podrobné informace k jednotlivým výběrovým řízením, je:

Mgr. Michaela Dombrovská, Ph.D.
e-mail: michaela.dombrovska@fpf.slu.cz
tel.: +420 553 684 412


Pro inspiraci

Zkušenosti absolventů programu si můžete přečíst ZDE!

Kulturní dramaturgie v divadelní praxi
Všechna práva vyhrazena 2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky